Gwarancje ubezpieczeniowe są dokumentami wymaganymi przy zawieraniu kontraktów biznesowych o dużej wartości. Najczęściej są wymagane w przemyśle budowlanym i usługach.
Oferujemy Państwu dostęp do następujących rozwiązań:

  • – gwarancje wadium
  • – gwarancje dobrego wykonania kontraktu
  • – gwarancje usunięcia wad i usterek

Jak wygląda zawarcie takiego ubezpieczenia? Na indywidualnym spotkaniu klient przedstawia treść umowy z opisem zabezpieczenia oraz przedstawia dokument finansowe dotyczące kondycji jego przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że czas zawarcia gwarancji ubezpieczeniowej jak i jej koszt bardzo w głównej mierze zależą od treści umowy głównej pomiędzy inwestorem a podwykonawcą. Szczegółowych informacji udzielamy na indywidualnych spotkaniach z klientami. Już dziś zachęcamy Cię do spotkania z naszym przedstawicielem.

Gwarancje ubezpieczeniowe do przetargów.

Gwarancje ubezpieczeniowe są bardzo często wymagane od kontrahentów przy realizacji dużych kontraktów lub zleceń w trybie przetargu. Dotyczy to zarówno generalnych wykonawców jak i podwykonawców. Przy przygotowywaniu gwarancji badana jest kondycja firmy oraz jej historia biznesowa. Firmy korzystają chętnie z gwarancji ubezpieczeniowych, aby nie blokować własnego kapitału na czas realizacji określonego projektu.

Ubezpieczenia dla firm budowlanych – pakiety biznesowe.

Ryzyka montażowe i oc działalności gospodarczej:

Firma Centrum Ubezpieczeń Coden-5 oferuje również dostęp do ubezpieczeń budowy dla inwestorów i deweloperów ( tzw. ubezpieczenia ryzyk budowlano – montażowych). Deweloper ma możliwość ubezpieczenia budynku w trakcie budowy w trybie all risk oraz całego sprzętu wykonującego pracę na terenie placu budowy (włącznie z dźwigami).

Wraz z gwarancjami ubezpieczeniowymi jest to usługa kompletnie zabezpieczająca generalnego wykonawcę/podwykonawcę określonego projektu.

-budynki wraz z instalacjami znajdujące się w wyszczególnionym miejscu,

maszyny do przemieszczania gruntu: np. koparki, ładowarki, pogłębiarki sprzęt i maszyny budowlane np. rusztowania, szalunki, spawalnice systemy transportowe: np. dźwigi wieżowe, samochodowe, platformy podnoszące

Ubezpieczenia ryzyk budowlano montażowych to pewna i wygodna forma ochrony inwestycji na etapie jej realizacji. Przy zawieraniu ww ubezpieczenia konieczne jest wykupienie usługi OC działalności gospodarczej, którą również mamy w swojej ofercie.

Prowadząc długoletnią i dochodową działalność gospodarczą warto naprawdę dobrze opracować plan zabezpieczenia finansów firmy oraz jej zabezpieczenie. Ubezpieczenie majątku firmy razem z usługą oc działalności gospodarczej to bardzo dobre uzupełnienie dla gwarancji ubezpieczeniowych.